Nowy numer 49/2020 Archiwum

Maleo rozpocznie wiosnę

Warsztaty artystyczne, namiot cyrkowy, koncerty, topienie marzanny i ekologiczna zbiórka elektroodpadów - to tylko niektóre propozycje na pierwszy dzień wiosny na Wyspie Słodowej. Akcję organizuje Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego w ramach projektu „Wyspa na Weekend”. Imprez będzie trwała 21 i 22 marca.

Motywem przewodnim dwudniowej, wiosennej imprezy będzie ekologia. W związku z tym organizatorzy przygotowali kilka propozycji. Na Wyspie Słodowej odbędzie się zbiórka elektroodpadów, na które zostaną podstawione specjalne kontenery. Będzie także "Ekonamiot", w którym odbywać się będą wykłady, pokazy i prezentacje poświęcone zdrowej żywności i zdrowemu trybowi życia oraz aktywnym formom spędzania czasu wolnego.

Dla tych, którzy są bardziej przywiązani do tradycji, organizatorzy przygotowali specjalny warsztat, na którym powstaną symbolizujące zimę marzanny. Kukły zostaną wykonane również z materiałów recyklingowych. Wszyscy, którzy będą chcieli wziąć w zabawie udział, są proszeni o przyniesienie ze sobą różnokolorowych plastikowych butelek, makulatury, styropianu i innych surowców wtórnych. Nad estetyczną stroną wydarzenia czuwał będzie Marcin Rasiak, wykładowca wrocławskiej PWST, wraz ze swoimi studentami.

Jak zapowiada CIRS, Wyspa Słodowa, dzięki licznym warsztatom i akcjom twórczym przygotowanym przez organizatorów Slot Art Festival, zamieni się w strefę artystyczną. Natomiast na sąsiedniej Wyspie Piaskowej powstanie miasteczko sportowe. Każdego z dwóch wieczorów imprezy odbędą się koncerty. W piątek, 21 marca gwiazdą będzie Maleo Reggae Rockers, a w sobotę grupa Rabastabarbar.

Całość potrwa, zarówno w piątek, jak i w sobotę, od 11.00 do 22.00. Wstęp wolny, a warsztaty nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Szczegóły na: www.wyspa.wroclaw.pl oraz www.faceboook.com/wyspanaweekend.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama