Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czy w końcu będzie obwodnica Leśnicy?

Bez czekania na ostateczne zgody od Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska miasto Wrocław ogłasza przetarg na budowę nowej drogi.

Obwodnica Leśnicy to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we Wrocławiu ostatnich lat. Miała powstać już kilka lat temu, ale ze względu na protesty niektórych mieszkańców jej budową zajęła się Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Teren, na którym ma powstać nowa droga, wchodzi bowiem w skład obszaru Natura 2000. Tymczasem większość mieszkających w Leśnicy osób domaga się jak najszybszego powstania inwestycji.

- Przetarg na obwodnicę zostanie ogłoszony dzisiaj lub jutro, ale zostanie on rozstrzygnięty po tym, jak wpłynie do nas pozytywna opinia Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - mówił dziś podczas konferencji prasowej prezydent Rafał Dutkiewicz. - Poinformowaliśmy Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska o naszych zamiarach, ale mamy kilka wyjść awaryjnych.

Jak zaznacza prezydent, wcześniejsze ogłoszenie przetargu ma przyspieszyć realizację prac o około trzy miesiące. Wyraził też nadzieję, że wystartują one jeszcze w tym roku.

Budowa obwodnicy ma potrwać ok. 30 miesięcy i kosztować 210 mln zł. Będzie się składała z dwóch części - al. Stabłowickiej (łącznika ul. Kosmonautów i ul. Granicznej) oraz właściwej obwodnicy (od ul. Średzkiej do ul. Stabłowickiej).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma