Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zużyty sprzęt i misje

W parafiach archidiecezji wrocławskiej organizacja "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" będzie zbierać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.

Decyzję w tej sprawie podjął abp Józef Kupny, upoważniając przedstawiciela „Kirche in Not”, by w porozumieniu z proboszczami poszczególnych parafii przeprowadził akcję zbierania zbędnego, zalegającego w wielu gospodarstwach domowych, zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Do tej pory podobne inicjatywy zostały przeprowadzone w kilkunastu diecezjach w Polsce, m.in.: krakowskiej, opolskiej, tarnowskiej i sosnowieckiej.  

Wkrótce pracownicy organizacji skontaktują się z dolnośląskimi duszpasterzami, przekazując materiały informacyjne na temat akcji. Na początku maja natomiast wspólnie z firmą, która posiada odpowiedni potencjał techniczny oraz wszelkie zezwolenia prawne, by przetwarzać tego rodzaju odpady przyjadą do poszczególnych parafii, by zebrać zużyty sprzęt. – Projekt jest obliczony na odzyskanie części środków lub surowca, a pozyskane w ten sposób fundusze lub materiały rzeczowe będą przeznaczone na pomoc misjonarzom oraz na, realizowane w krajach trzeciego świata, projekty humanitarne – mówi ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii. 

Założona w 1947 r. międzynarodowa organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” niesie różnoraką pomoc potrzebującym w ponad 140 krajach. Najczęściej wspiera działalność humanitarną w szkołach i szpitalach, prowadzonych przez misjonarzy na całym świecie. Tylko w ostatnim czasie przekazała m.in. ponad 160 tys. zł. na budowę ujęcia wody w Gumbo w Sudanie Południowym, 250 tys. zł. na zakup leków, żywności oraz wody dla mieszkańców obozu dla uchodźców w Chartumie. Prowadzi także projekt odwiertu 10 studni w Nigerii. Koszt budowy jednej to 20 tys. zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama