Nowy numer 28/2018 Archiwum

Twitty metropolity: Bóg nie męczy się przebaczeniem

"Najgorzej, gdy człowiek jada ze świniami i wmawia sobie, że to jest jego pokarm. Nie chce wrócić do Ojca. Bóg nie męczy się przebaczaniem" – napisał dziś na Twitterze abp Józef Kupny, nawiązując do Ewangelii o marnotrawnym synu.

Niespełna po tygodniu obecności metropolity wrocławskiego na tym portalu społecznościowym jego profil obserwuje ponad 350 osób. Wciąż przyłączają się koleni użytkownicy Twittera, którzy chcą czytać krótkie wpisy metropolity wrocławskiego. Do tej pory hierarcha w swoich twittach nawiązywał do czytanego danego dnia w Kościele fragmentu Ewangelii.

– Jezus nauczał będąc w drodze. Papież Franciszek zachęca do wychodzenia i szukania ludzi tam, gdzie toczy się ich życie, a życie wielu toczy się w świecie wirtualnym – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity. Dodaje przy tym, że ewangelizacyjne twitty to jedna z form docierania do współczesnego człowieka z Dobrą Nowiną. – Jakkolwiek nic nie zastąpi żywego przekazu Słowa, to jednak przez jeden krótki wpis Duch Święty może sprawić, iż dla kogoś, kto był daleko rozpocznie się proces powrotu do Boga – puentuje ks. Kowalski.    

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma