Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Konkurs wciąż trwa

Do końca kwietnia można wziąć udział w pierwszym konkursie literackim organizowanym przez Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską i wrocławskiego "Gościa". Warto, bo na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

- Prace konkursowe ciągle napływają. Mają dla nas ogromną wartość, dlatego postanowiliśmy dać szansę tym, którzy dopiero niedawno się o nim dowiedzieli - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych i pomysłodawca konkursu. Nowy termin ich nadsyłania mija 30 kwietnia, a ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 10 maja.

Jak zaznacza, z przesłanych tekstów wynika, że ludzie, którzy brali udział w "rekolekcjach w drodze", często pod ich wpływem zmieniali swoje życie. - Mam nadzieję, że uczestnicy konkursu zgodzą się na publikację swoich prac. Może z tego powstać wspaniała książka promująca pielgrzymkę. Nic tak nie trafia w serce jak autentyczne historie tych, którzy przeżyli na pielgrzymce coś wspaniałego - dodaje.

Przypominamy, że uczestnicy powinni przesłać drogą elektroniczną, na adres pielgrzymka@pielgrzymka.pl, tekst (nie dłuższy niż 4,5 tys. znaków ze spacjami) w dowolnej formie (poza poezją) na jeden z wybranych tematów:
1) Moje świadectwo z pielgrzymki.
2) Dlaczego warto pielgrzymować? – zaproszenie do udziału w 34. PPW.

Myślą przewodnią obu tematów jest łacińska sentencja „Vita peregrinatio est” (Życie jest pielgrzymowaniem.). Wśród nagród jest m.in. weekendowy wyjazd dla dwóch osób do Kudowy Zdroju lub Świnoujścia, plecaki turystyczne i książki. Wszelkie szczegóły związane z konkursem można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy