Nowy numer 44/2020 Archiwum

Orzech w Anglii

Od 5 do 9 kwietnia będą trwały rekolekcje polonijne w Coventry. Poprowadzi je duszpasterz akademicki z Wrocławia, ks. Stanisław Orzechowski. Warto tę informację przekazać tym, którzy przebywają na Wyspach. Jak zapewniają organizatorzy, na poprzednie rekolekcje uczestnicy przyjeżdżali z bardzo odległych miejscowości.

- Kościół w Coventry został wzniesiony polskimi rękami w 1961 r. Obecnie na niedzielne Msze św. uczęszcza regularnie ok. tysiąca osób, co stanowi ok. 15 proc. społeczności polskiej w tym mieście - mówi Joanna Gniłka, czynnie uczestnicząca w życiu parafii. Przekonuje, że wspólnota realizuje bardzo intensywnie ogłoszony od I niedzieli Adwentu parafialny rok rodziny. - Wszelkie inicjatywy pastoralne koncentrują się na umocnieniu więzi małżeńskich i rodzinnych. Rozpoczęliśmy od rekolekcji prowadzonych przez Ruch Czystych Serc. Prowadził je chrystusowiec, ks. Mieczysław Piotrowski z ekipą ewangelizacyjną. Gościliśmy także Jacka Pulikowskiego, specjalizującego się w poradnictwie rodzinnym - dodaje.

J. Gniłka przekonuje, że podążając w realizacji programu o krok dalej, wspólnota zaprosiła kolejnego wybitnego znawcę tematu, ks. Stanisława Orzechowskiego. - To nie przypadek. Jest wśród nas wiele osób z okolic Wrocławia, które związane były z DA "Wawrzyny", albo brały udział w kursie przedmałżeńskim organizowanym przez "Orzecha" - przekonuje i dodaje, że rodziny bardzo sobie cenią nauki, w których wzięły udział, nazywając je żartobliwie kursem antymałżeńskim. - Rekolekcje będą dla nich dobrą okazją do spotkania po latach - zapewnia. Rekolekcjom będzie przyświecało hasło "Jezus Chrystus - wiara, nadzieja, miłość". Orzech w Anglii  

Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli dotrzeć do Coventry, rekolekcje będą miały swoją internetową odsłonę. Wszystkie nauki w wersji audio będą udostępnione na stronie internetowej DA Wawrzyny. - Cieszymy się, że ks. S. Orzechowski przyjął nasze zaproszenie. Zachęcamy wszystkich do przybycia i wzięcia w nich udziału. Potrzebne informacje można znaleźć na naszej stronie parafialnej, na Facebooku i w serwisie katoliknawyspie.eu - zachęca.

Adres parafii:  Coventry, Springfield Road, CV1 4GR

Program rekolekcji:

piątek, 4 kwietnia

19.00 - Msza święta i Droga Krzyżowa (prowadzona przez scholkę dziecięcą)

sobota, 5 kwietnia

 9.15 - wizyta w Polskiej Szkole Sobotniej

17.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

18.00-20.00 - kurs przedmałżeński - ks. S. Orzechowski

niedziela, 6 kwietnia

 9.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

10.40 - Gorzkie Żale

11.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

18.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

19.00 - Nauka stanowa dla mężczyzn

poniedziałek, 7 kwietnia

10.30 - Msza św. z II nauką rekolekcyjną

19.00 - Msza św. z II nauką rekolekcyjną

20.00 - Nauka stanowa dla kobiet

wtorek, 8 kwietnia

10.30 - Msza św. z III nauką rekolekcyjną

19.00 - Msza św. z III nauką rekolekcyjną

20.00 - Nauka stanowa dla małżeństw

środa, 9 kwietnia

10.30 - Msza św. z IV nauką rekolekcyjną

18.00 - Msza św. z IV nauką rekolekcyjną

19.00 - Nauka stanowa dla dzieci i młodzieży

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama