Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wierni w modlitwie

Gościem podczas comiesięcznej modlitwy śpiewami z Taizé w kościele NMP na Piasku był br. Wojtek.

- Cieszę się, że mogę być z wami dziś wieczorem - mówił do kilkudziesięciu osób pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska br. Wojtek z Taizé. Dziękował również za wierność modlitwie. - Ona wyraża nasze oczekiwanie na kogoś ważnego - dodał, nawiązując do trwającego Wielkiego Postu.

Br. Wojtek opowiadał również o tym, czym żyje Taizé. Zwrócił uwagę na duchowe, ale także organizacyjne przygotowania do Wielkanocy na burgundzkim wzgórzu. Przypomniał, że w tym czasie do wioski zjeżdża wiele tysięcy osób, by przeżyć tam Święto Zmartwychwstania. Zachęcał także, by w czasie wakacje przyjechać do Taizé na tygodniowe spotkania dla młodzieży.

Zakonnik mówił również o coraz intensywniejszych przygotowaniach do Europejskiego Spotkania Młodych, które pod koniec tego roku rozpocznie się w Pradze. Zapewnił, że wśród mieszkańców stolicy Czech jest duży entuzjazm i oczekiwanie na przybyszów z innych krajów. - Niektórzy pamiętają pierwsze spotkanie, które tam miało miejsce w 1990 r. Ówcześni młodzi dziś mają już dorosłe dzieci. One są niejako naznaczone przez swoich rodziców - dodał i przekonywał, że dzięki temu bracia nie mają obaw o to, że Prażanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości dobrze przygotują się do roli gospodarza ESM.

Modlitwy w kościele NMP na Piasku odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca (poza wakacjami) od 24 lat. Zostały zainicjowane po zakończeniu pierwszego Europejskiego Spotkania Młodych zorganizowanego we Wrocławiu w 1989 r. Po raz kolejny bracia z Taizé zaprosili młodzież Europy do stolicy Dolnego Śląska w 1995 r.

Więcej o wspólnocie braci z Taizé oraz ich propozycji dla młodzieży można przeczytać tutaj, natomiast o wrocławskich inicjatywach i kolejnych modlitwach tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama