Nowy numer 28/2018 Archiwum

O Bogu ukrytym

Droga Krzyżowa, poezja i muzyka - zorganizowane przez Karmelitańską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji „Solniczka" czuwanie w 9. rocznicę śmierci Jana Pawła II prowadziło na spotkanie z papieżem drogą piękna.

Uroczyste wprowadzenie relikwii Jana Pawła II rozpoczęło Mszę św. otwierającą czuwanie we wrocławskim kościele pw. Opieki św. Józefa. – Jeśli chcesz być święty, jak on, pełnij wolę Bożą. Nie szukaj swojej własnej woli, lecz woli Tego, który cię posłał na świat, który cię stworzył z miłości – mówił o. Krzysztof Piskorz w homilii. Po Eucharystii rozpoczęła się Droga Krzyżowa z rozważaniami na podstawie tekstów Jana Pawła II, przeplatanymi muzyką w wykonaniu Krzysztofa Bigaja z zespołem. Uczestnicy spotkania – trwający na modlitwie z płonącymi lampkami w dłoniach – mogli następnie wysłuchać poezji śpiewanej Karola Wojtyły w wykonaniu K. Bigaja – który niedawno wydał płytę pt. „Pieśni o Bogu ukrytym”. – Ta poezja powstawała w czasie wojny, a jest pełna światła, piękna, miłości, zachwytu nad przyrodą – choć świat był wtedy pogrążony w śmierci – mówił.

W programie spotkania znalazła się także konferencja na temat dziedzictwa Jana Pawła II z Apelem Jasnogórskim i modlitwą o pokój.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma