Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wrocław dla Ukrainy

Podsumowano akcje pomocowe dla protestujących na ukraińskim Majdanie.

- Informujemy, że przez Wrocław przewinęło się 28 rannych osób - mówił podczas specjalnego briefingu prasowego poświęconego akcji pomocy Ukraińcom z Majdanu prezydent Rafał Dutkiewicz. Wyraził też ogromną nadzieję, że więcej potrzebujących już nie będzie, ale zaznaczył, że w razie potrzeby miasto jest w stanie przyjąć kolejnych rannych.

- To nie były banalne rany. To były ciężkie rany wojenne. Wszyscy są po operacjach i pod opieką - dodał. Zaznaczył, że dwie osoby będą potrzebowały jeszcze pomocy w postaci protez ocznych.

Prezydent podkreślił, że zbiórka publiczna przeprowadzona przez Komitet Wsparcia Ukrainy przyniosła ok. 50 tys. zł. Przeznaczono je na opłacenie pobytu we wrocławskich szpitalach. - 16 rannych zostało opłaconych niezależnie od naszych pieniędzy przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Równocześnie diecezja Kościoła greckokatolickiego zebrała 100 tys. zł i ta suma służy rodzinom, które ucierpiały w wyniku zajść na Majdanie - mówił. Kolejne 50 tys. zł miasto Wrocław wyłożyło na medykamenty, które zostały przekazane do Lwowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma