Nowy numer 3/2021 Archiwum

Metropolita u prezydenta i za klauzurą

Zbliżająca się kanonizacja Jana Pawła II była głównym tematem rozmowy prezydenta Wrocławia z abp. Józefem Kupnym. Metropolita odwiedził Rafała Dutkiewicza w ratuszu.

Wspólne przygotowania archidiecezji wrocławskiej i stolicy Dolnego Śląska do kanonizacji trwają od kilku miesięcy. Zbliżająca się data 27 kwietnia była okazją do podsumowania dotychczasowych działań i ostatecznych ustaleń, dotyczących obchodów kanonizacyjnych w mieście. – Podczas swojej wizyty w 1997 r. we Wrocławiu papież nazwał nasze miasto „miastem spotkania, miastem, które jednoczy”. Podczas zbliżających się uroczystości kanonizacyjnych spotkajmy się, by wspólnie świętować ten uroczysty dzień – powiedział po spotkaniu Rafał Dutkiewicz.

Metropolita wrocławski wyraził nadzieję, że wydarzenia, których świadkami będziemy 27 kwietnia, pozwolą wrocławianom wrócić do myśli i słów Jana Pawła II, szczególnie wypowiedzianych w stolicy Dolnego Śląska. Ksiądz arcybiskup podziękował prezydentowi za dobrą współpracę przy przygotowaniu wydarzeń towarzyszących kanonizacji papieża Polaka.

Po niespodziewanej wizycie, jaką kilka tygodni temu abp Józef Kupny złożył wrocławskim siostrom benedyktynkom od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz karmelitankom, dziś metropolita odwiedził benedyktynki w Wołowie. Ksiądz arcybiskup chciał wspólnie z siostrami modlić się oraz poprosić je o modlitwę w intencjach Kościoła wrocławskiego. Interesował się warunkami, w jakich siostry mieszkają, modlą się i pracują. – Bł. Jan Paweł II pisał, że siostry klauzurowe ofiarują się wraz z Chrystusem za zbawienie świata – przypomniał hierarcha, podkreślając, że zakonnice stanowią niezwykle cenne zaplecze modlitewne zarówno dla jego posługi, jak i dla wszystkich wrocławian. – Modląc się, mówią Bogu o ludziach – powiedział.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama