Nowy numer 48/2020 Archiwum

Marsz po złoto?

Wrocław będzie jedną z aren Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn. Mecze będą rozgrywane w Hali Stulecia.

Najważniejsze dla kibiców - w stolicy Dolnego Śląska będzie można dopingować biało-czerwonych. - Wierzymy, że Wrocław będzie żył siatkówką i rozpoczniemy tu marsz po medale - mówił podczas konferencji prasowej Waldemar Kobienia, dyrektor techniczny FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Druga pod względem prestiżu impreza sportowa w Polsce (po Mistrzostwach Świata w piłce nożnej) wystartuje 30 sierpnia. Mecz inauguracyjny, w którym zagra reprezentacja Polski z Serbią, odbędzie się na Stadionie Narodowym i obejrzy go 62 tys. kibiców. Kolejne spotkania grupowe pierwszej fazy mistrzostw, nasi siatkarze rozegrają w stolicy Dolnego Sląska, w mieszczącej 7 tys. kibiców Hali Stulecia. Wrocław będzie gościł również mecze II fazy turnieju.

Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji UM Wrocławia, zapowiada, że w związku z turniejem, przed Halą Stulecia powstanie strefa kibica. Podczas pikniku siatkarskiego będzie mogło w niej się bawić i oglądać mecze na telebimach nawet 10 tys. fanów siatkówki.

Miasto Wrocław nie ograniczy się tylko do organizacji meczów Mistrzostw Świata. Od 16 do 18 maja w Hali Stulecia odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy. - Będzie to dla nas mocne organizacyjne przetarcie przed Mistrzostwami Świata. Będziemy chcieli przetestować wszystkie rozwiązania, które wykorzystamy we wrześniu - mówił P. Mazur.

W połowie czerwca na Rynku będzie prezentowany Puchar Świata, o który powalczą siatkarze. Jak zapewnia P. Mazur wszyscy będą mogli go zobaczyć w specjalnym namiocie ustawionym na pl. Gołębim.

Kolejna siatkarską inicjatywą odbędzie się 3 lipca. Weźmie w niej udział młodzież. Inicjatywa, która nosi nazwę Wrocławskie Święto Siatkówki, będzie połączona z finałem siatkarskich rozgrywek w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

P. Mazur zapowiada też, że od maja rozpocznie się ogromna kampania promocyjna wrześniowej imprezy. Będzie ona skierowana do szkół. W wakacje miasto chce postawić na reklamę outdoorową.

Sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Świata rozpocznie się już 7 kwietnia (na mecz otwarcia i finał). Szczegóły na stronie www.pzps.pl. Ceny będą wahać się od 20 do 50 zł.

Terminarz "wrocławskich" meczów Polaków podczas Mistrzostw Świata:

2 września 2014 Polska – Australia

4 września 2014 Polska – Wenezuela

6 września 2014 Polska – Kamerun

7 września 2014 Polska – Argentyna

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama