Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pół tysiąca obserwujących

Po trzech tygodniach obecności abp. Józefa Kupnego na Twitterze dziś pięćsetna osoba dołączyła do obserwujących wpisy hierarchy.

Dokładnie 17 marca pojawił się profil arcybiskupa na popularnym portalu społecznościowym. W pierwszym tweecie metropolita wrocławski tłumaczył sens swojej obecności w internecie: „Papież Franciszek mówi, że Wielki Post to dobry czas, by wyruszyć w drogę. Wyruszamy zatem z Ewangelią w świat wirtualny” – napisał. Jego rzecznik tłumaczył wówczas, że od początku posługi w archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny chciał być blisko ludzi i dopowiadał, że decyzja o tweetowaniu była jedynie konsekwencją tego, jaki styl duszpasterzowania preferuje hierarcha.

– Ostatni papieże z Franciszkiem na czele zachęcają, by duszpasterze, naśladując Chrystusa, byli tam, gdzie toczy się życie wiernych, a wielu ogromną część swojego życia spędza w świecie www – mówi dziś ks. Rafał Kowalski, wyrażając radość z faktu, iż już pół tysiąca osób czyta krótkie wiadomości metropolity wrocławskiego. Są wśród nich m.in. duchowni, w tym kilku biskupów, politycy i dziennikarze, ludzie w różnym wieku, reprezentujący różne zawody. Do dnia dzisiejszego abp J. Kupny opublikował 24 tweety. Najczęściej dotyczą one tekstów biblijnych czytanych danego dnia w Kościele.

W opublikowanym dziś  tekście metropolita nawiązał do słów Jezusa, wypowiedzianych do jawnogrzesznicy: „I ja ciebie nie potępiam”, życząc, by brzmiały one w sercach wszystkich, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawi się pokusa wydania wyroku na drugiego człowieka.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama