Nowy numer 3/2021 Archiwum

Stabat Mater

W tzw. świątyni artystów - poewangelickim kościele w Zawonii, zmieniającym się w dynamiczne centrum kultury - usłyszymy dzieła mistrzów.

Koncerty pasyjne „Stabat Mater” - pod honorowym patronatem abp. Józefa Kupnego, ewangelicko-augsburskiego bp. Ryszarda Bogusza oraz Cezarego Przybylskiego, marszałka Województwa Dolnośląskiego - odbędą się w poewangelickim kościele w Zawonii 12 i 13 kwietnia o 18.00.

XVIII-wieczny budynek po II wojnie światowej pełnił różne funkcje - był magazynem soli, zboża, a nawet salą sportową. Obecnie staje się przestrzenią wydarzeń artystycznych organizowanych z wielkim rozmachem.

W sobotę i niedzielę usłyszymy tu „Stabat Mater” Giovanniego B. Pergolesiego i Antonia Vivaldiego, a także utwory Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Wstęp wolny.

W świątyni do 20 kwietnia (od 10.00 do 17.00) prezentowane są w formie wystawy sztandary z kopiami Golgoty Jasnogórskiej Jerzego Dudy-Gracza.

Można tu również poznać sylwetkę i teksty modlitw bł. Gerharda Hirschfeldera, kapłana zamęczonego przez hitlerowców w 1942 r.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama