Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jak z kosmosu?

Podczas Akademickiej Drogi Krzyżowej przyglądałem się temu, co dzieje się wokół tych, którzy byli wpatrzeni w Chrystusowy krzyż...

Chyba po raz pierwszy tak samo dokładnie jak wydarzenia "wewnątrz" grupy rozmodlonych uczestników Drogi Krzyżowej, podglądałem reakcje tych, którzy zobaczyli nadchodzący tłum ludzi. Nie wszyscy zauważali krzyż, więc podchodzili do asystujących nam strażników miejskich czy policjantów z prośbą o szczegóły. Potem fotka i kolejna atrakcja turystyczno-krajoznawcza zaliczona.

Rynek wrocławski ma jednak to do siebie, że niezależnie od pory roku i, co dla niektórych zupełnie nieistotne, okresu liturgicznego, pełny jest przede wszystkim imprezowiczów, zwłaszcza w weekendy, od piątku począwszy. Modlitwa nie zrobiła żadnego wrażenia na wielu, ale widziałem co najmniej kilkadziesiąt osób, dla których byliśmy chyba... wyrzutem sumienia. Szybkie spojrzenie, spuszczona głowa i przyśpieszony krok. Byle tylko nie widzieć, nie słyszeć, a najlepiej jeszcze się trochę z tych dziwolągów z kosmosu pośmiać.

Ciekawe jak wielu jest takich, którzy w swoich rodzinnych domach są zaangażowanymi chrześcijanami, a w "dalekim" Wrocławiu mogą popuścić wodze i ruszyć na podbój klubów i dyskotek. Wierzę mocno, że znak jakim była Akademicka Droga Krzyżowa dał im choć przez chwilę do myślenia.

Te obserwacje to również wyzwanie dla nas wszystkich. Nic tak nie przyciąga do Boga, jak świadectwo własnej wiary. Czy daję je wszędzie, gdzie jestem, wypełniając w ten sposób posłannictwo Boże? Refleksja w sam raz na Wielki Tydzień... do przemodlenia również.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mefka
  12.04.2014 13:07
  To ciekawe, bo wczoraj spacerowałam po niby spokojnym Ostrowie Tumskim i w jednym z budynków kościelnych (takie duży, nad Odrą po prawej stronie katedry) w najlepsze trwała impreza. Trudno było nie usłyszeć głośnej muzyki. A to piątek i post... Chyba, ze inne przykazania obowiązują wiernych a inne wybranych...
  doceń 0
 • mefka
  12.04.2014 13:08
  Może by pan redaktor zajął się tym tematem...
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma