Nowy numer 28/2018 Archiwum

Klerycy nakręcili film o Janie Pawle II

Zachęcają, by kopiować, rozpowszechniać, powielać...

„Wszelkie kopiowanie, rozpowszechnianie, powielanie, doskonalenie i udostępnianie wskazane” – taką informację możemy przeczytać pod filmem, który z okazji kanonizacji Jana Pawła II przygotowali wrocławscy klerycy. Trwa ponad 40 minut i opowiada o świętości papieża Polaka w świetle nauki św. Jana od Krzyża, który dla Karola Wojtyły był duchowym mistrzem. Dzieło alumnów wrocławskiego seminarium może stanowić doskonałą pomoc katechetyczną i duszpasterską, dlatego poza możliwością obejrzenia go w internecie autorzy umożliwiają pobranie zarówno całej produkcji, jak i towarzyszącej jej prezentacji.

Z filmu możemy się m.in. dowiedzieć, jaką rolę w naszym duchowym dojrzewaniu odgrywa noc, jak zwyciężać zło jego własną bronią – cierpieniem oraz dlaczego wyrzeczenie jest ważnym elementem życia człowieka, a także jak się modlić, gdy modlitwa nam nie wychodzi.

Więcej o papieskich inicjatywach w naszej archidiecezji na stronie www.jp2.wroclaw.pl.

Jan Paweł II a Jan od Krzyża
Teodor Sawielewicz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma