Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jak zapamiętaliśmy papieża Polaka?

Można już oglądać w internecie film pt. "Jan Paweł - tak go pamiętamy". Ten kilkuminutowy obraz, przygotowany przez grupę Tribekk wspólnie z archidiecezją wrocławską i Liceum Salezjańskim, ma być kolejnym elementem przygotowania Dolnoślązaków do wydarzeń, które będą miały miejsce 27 kwietnia na Placu św. Piotra w Rzymie.

- Wypowiedzi przypadkowo spotkanych na ulicach stolicy Dolnego Śląska mieszkańców na temat Jana Pawła II, przeplatane materiałami archiwalnymi z pielgrzymki ojca świętego do Polski w 1983 r., w czasie której po raz pierwszy papież odwiedził Dolny Śląsk, ukazują nie tylko to, jaki był nasz wielki rodak, ale przede wszystkim kim jest dla Polaków i wrocławian - zwraca uwagę Barbara Bielecka z grupy Tribekk.

Ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii, jeden z pomysłodawców projektu, podkreśla ogromny profesjonalizm młodych filmowców i dbałość o najmniejsze szczegóły. - Dzięki temu prace nad filmem szybko posuwały się do przodu, a efekt - jak wierzę - jest w stanie poruszyć serca widzów oraz skłonić do postawienia sobie pytania: "A kim dla mnie jest papież Polak?" - mówi kapłan.

Jan Paweł II - tak go pamiętamy
Tribekk


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma