Nowy numer 44/2020 Archiwum

Festiwalowa Trzebnica

Do 15 maja potrwają zapisy uczestników Salwatoriańskiego Festiwalu Piosenki Religijnej "Pokochaj Miłość" w Trzebnicy. Wśród nagród przewidzianych dla laureatów jest sesja nagraniowa w profesjonalnym studio.

Tegoroczna edycja cieszącej się coraz większym rozgłosem imprezy odbędzie się 30 i 31 maja. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie w terminie do 15 maja nośnika cyfrowego z nagraniami dwóch utworów i karty zgłoszeniowej, której wzór można pobrać ze strony www.festiwal.sds.pl. Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach solistów i zespołów. - Organizowana przez nas impreza na stałe wpisała się już w festiwalową mapę Polski – mówi ks. Łukasz Anioł SDS, dodając, że w zeszłym roku salwatorianie w Trzebnicy gościli przeszło 120 uczestników. Kapłan podkreśla, że równie ważne, jak umożliwienie młodym ludziom zaprezentowania swoich umiejętności muzycznych, jest stworzenie im przestrzeni, w której będą mogli porozmawiać ze sobą na temat muzyki i wymienić doświadczenia.

Pierwszy Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej odbył się w 1996 r. w Krzyżu Wielkopolskim, z inicjatywy miejscowych duszpasterzy. Wzięło w nim wówczas udział 18 zespołów z Polski i Białorusi. Organizatorami tegorocznej, 16. już edycji są: Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, stowarzyszenie Młodzi Salwatorianie oraz Gmina Trzebnica.

Festiwalowa Trzebnica  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama