Nowy numer 44/2020 Archiwum

10 lat w UE - piknik przy Hali Stulecia

Kilka tysięcy osób wzięło udział w imprezie, która była uczczeniem dekady w strukturach europejskich. Organizatorem Pikniku Funduszy Europejskich był dolnośląski Urząd Marszałkowski.

Na pergoli przy fontannie multimedialnej stanęły stanowiska firm i instytucji, które aktywnie korzystają z funduszy europejskich.

Imprezę rozpoczął podział ogromnego tortu jubileuszowego, na którym widniało logo 10-lecia Polski w UE. Podzielono go na ok. 500 kawałków, więc nie wszyscy mogli go spróbować. Mimo to nikt nie narzekał, bo na piknikowiczów czekała moc atrakcji.

Odwiedzający tego dnia Park Szczytnicki mogli zobaczyć m. in. najnowocześniejszy autobus MPK oraz karetki pogotowia ratunkowego.

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się, aby świętować tak radosną rocznicę. Już 10 lat minęło od chwili, kiedy dołączyliśmy do europejskiej wspólnoty. Trudno wymienić choć jedno miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie nie dotarły unijne fundusze, gdzie nie powstawałyby nowe inwestycje i miejsca pracy. Nasze województwo wykorzystało ten czas z korzyścią dla mieszkańców. Mam nadzieję, że nadchodzące lata będą równie owocne - mówił na początku pikniku  marszałek Cezary Przybylski.

- 10 lat w UE - piknik przy Hali Stulecia   Majówce towarzyszyła dobra zabawa Zdzisław Maj W 10 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej wspominamy to, co wydarzyło się w ciągu tej dekady. Wiele oczekiwaliśmy, choć było w nas trochę niepokoju. Po latach pracy, realizacji wielu inwestycji, przyszła satysfakcja, a niepokój okazał się zbędny - zaznaczył wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj. Zwrócił również uwagę, że zyskaliśmy nie tylko finansowo. - Obserwując to, co dzieje się u naszych sąsiadów, na Ukrainie, widać, jak ważną decyzję podjęliśmy 10 lat temu - dodał.

W części artystycznej pojawiły się zespoły "Me Myself and I" oraz "HooDoo Band".

Na zakończenie zaplanowano specjalny pokaz fontanny multimedialnej (godz. 21.30).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama