Nowy numer 42/2020 Archiwum

Matura na Dolnym Śląsku

5 maja o 9.00 absolwenci szkół średnich egzaminem z języka polskiego rozpoczęli zmagania maturalne. Na Dolnym Śląsku do egzaminu dojrzałości przystępuje blisko 21 tys. osób, w tym 5600 we Wrocławiu.

Wśród abiturientów ok. 100-osobową grupę stanowią absolwenci szkół katolickich. 50 maturzystów z wrocławskiego liceum salezjańskiego im. św. Dominika Savio przed rozpoczęciem maturalnych zmagań zgromadziło się na Eucharystii. – Modliliśmy się o światło Ducha Świętego, o pokój serca i dobre wyniki – mówi ks. Jerzy Babiak, dyrektor szkoły. W gronie modlących się byli również rodzice uczniów.

Matury potrwają do końca maja. Aby uzyskać świadectwo dojrzałości, trzeba uzyskać 30 procent możliwych do zdobycia punktów. Świadectwo maturalne jest jednak także przepustką na studia, więc warto postarać się o dobre wyniki.

27 czerwca Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przekażą szkołom świadectwa potwierdzające wyniki matur. Od 2 do 18 czerwca wyznaczono dodatkowe terminy matur. Wtedy do egzaminu będą mogli przystąpić uczniowie, którzy np. z powodów zdrowotnych nie pisali matury w maju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama