Nowy numer 39/2023 Archiwum

Niedziela Dobrego Pasterza

Przez dwie niedziele klerycy Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego odbywają spotkania z wiernymi archidiecezji wrocławskiej.

IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. Z tej okazji, zgodnie z wieloletnią tradycją, kandydaci do kapłaństwa odwiedzają parafie i opowiadają o swoim powołaniu. 11 i 18 maja klerycy MWSD spotkają się z mieszkańcami 29 wspólnot, których proboszczowie włączyli się w powołaniową akcję organizowaną przez seminarium.

Na niedzielnych Mszach św. alumni przybliżają realia życia seminaryjnego i mówią o pięknie przygody spotkania z Dobrym Pasterzem, który nieustannie poszukuje ludzi gotowych poświęcić się dla służby Bogu i Kościołowi na kapłańskiej drodze. – Naszej obecności w lokalnych wspólnotach towarzyszy modlitwa o powołania spośród ludzi, z którymi się spotykamy. Staramy się także zachęcić starszych ministrantów do uczestnictwa w dniach skupienia, organizowanych przez seminarium – mówi Wojciech Buźniak, kleryk V roku, dziekan alumnów MWSD, który wraz z Wiktorem Trojnarem, kl. III roku, odwiedził parafię pw. Narodzenia NMP w Smolcu.

Oprócz głoszenia świadectw podczas Eucharystii, kandydaci do kapłaństwa spotykają się także z grupami parafialnymi, m.in. z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania, a także rozprowadzają najnowszy numer kleryckiego pisma „Vox Nostra”, w którym można znaleźć szerszą informację na temat formacji do kapłaństwa. W tym roku również za ich pośrednictwem do parafii trafią materiały związane ze sługą Bożym ks. Aleksandrem Zienkiewiczem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast