Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ewangelia na ulicach

To już kolejna niedziela, gdy członkowie wspólnoty neokatechumenalnej głoszą Dobrą Nowinę na ulicach i placach. W dwóch miejscach we Wrocławiu chrześcijanie zachęcają do odnowy swojej wiary.

- To odpowiedź na wezwanie m.in. papieża Franciszka, który zachęca, by wyjść poza mury świątyń i głosić Chrystusa zmartwychwstałego - mówi p. Krzysztof, który wraz z żoną Alicją przyjeżdża na spotkania wspólnoty we Wrocławiu z Obornik Śląskich. Małżonkowie podkreślają jednak, że akcja nie jest niczym nowym i podobne wydarzenia miały miejsce już wcześniej. Przez 5 kolejnych niedziel członkowie wrocławskich grup Neokatechumenatu dają świadectwo swojej żywej wiary. W ciągu ok. godziny można posłuchać śpiewu i przede wszystkim katechezy. - Zawsze się znajdzie ktoś, kto potrzebuje usłyszeć Dobrą Nowinę - zaznacza p. Alicja.

Jak się okazuje, taka forma przekazywania prawdy o Chrystusie spotyka się z dobrym przyjęciem przechodniów. - Nasze ubiegłoroczne doświadczenie, to kilka osób, które zdecydowały się na wejście na drogę neokatechumenalną - zauważa p. Krzysztof. To dodatkowo świadczy, że takie akcje są potrzebne.

- Jesteśmy ochrzczeni w Kościele i mamy w związku z tym obowiązek głoszenia Ewangelii w całym świecie, wszędzie gdzie się da - przekonuje p. Zbigniew.

Ewangelizacja jest prowadzona we Wrocławiu w dwóch lokalizacjach: w rynku przy pręgierzu oraz w Parku Południowym. Członkowie Neokatechumenatu zapraszają na kolejne katechezy 18 i 25 maja od godz. 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama