Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nocą do IPN

Wrocławski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na nocne zwiedzanie w sobotę 17 maja do swojej siedziby przy ul. Sołtysowickiej 21a.

Wszyscy zainteresowani najnowszą historią Polski, a także działalnością Instytutu Pamięci Narodowej będą mogli zwiedzić niedostępne na co dzień pomieszczenia. Będzie to idealna okazja do zapoznania się ze specyfiką przechowywanych w IPN materiałów. Zwiedzającym zaprezentowane zostaną wybrane dokumenty z zasobu Archiwum Oddziału IPN we Wrocławiu z lat 1945 – 1990. Tradycyjnie też pracownicy będą udzielać informacji o zasadach udostępniania dokumentów oraz przedstawią tajniki pracy archiwisty.

Zwiedzającym zaprezentowany będzie również film dokumentalny "Sami o sobie", przedstawiający materiały operacyjne nakręcone przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa m.in. w sposób tajny.

W związku ze zbliżającą się 70. rocznicą bitwy o Monte Casino wrocławski Odział IPN zaprasza także do zapoznania się z wystawą, która będzie prezentowana przed budynkiem IPN. Ekspozycja "Dzieje 2 Korpusu…inaczej!" przedstawia historię tej formacji wojskowej w karykaturach autorstwa Mieczysława Kuczyńskiego, żołnierza Armii Polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andersa.

Podczas wizyty w IPN będzie można również zapoznać się z ofertą wydawniczą Oddziału IPN we Wrocławiu oraz kupić wybrane publikacje.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama