Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kulturalna noc

W tegorocznej Nocy Muzeów we Wrocławiu, w sobotę 17 maja, weźmie udział ponad 60 instytucji. Swoje podwoje otwierają muzea, galerie, lokalne centra kultury, teatry, kina, uniwersytety, oraz kościoły.

Na zwiedzających czeka ok. 200 przeróżnych warsztatów, wernisaży, pokazów filmowych, wykładów, i gier terenowych. Wiele wydarzeń dziać się będzie na ulicach i placach, a wszystko za darmo. Dla dzieci przygotowano osobny program zwiedzania wrocławskich muzeów czy galerii oraz liczne warsztaty, gry i zajęcia.

W stolicy Dolnego Śląska przygoda z kulturą na Nocy Muzeów się nie zakończy. 17 maja wystartuje unikatowy w skali kraju program Kod Kultury Miasta, którego uczestnicy w nowoczesny sposób zachęcani będą do udziału w wydarzeniach kulturalnych. Dzięki specjalnym kodom każdorazowa wizyta w muzeum, teatrze, kinie czy galerii zaowocuje punktami, które będzie można wymienić na kolejną wizytę.

Szczegółowe program wydarzenia można znaleźć tutaj.

W ub. roku wrocławskie muzea, galerie i pracownie odwiedziło ponad 150 tys. osób.

Europejska Noc Muzeów po raz pierwszy została zorganizowana w Berlinie w 1997 roku. Cztery lata później stała się imprezą ogólnoeuropejską, w której bierze udział aż 120 miast Europy. Zawsze w trzeci weekend maja muzea, galerie i instytucje kultury zapraszają zwiedzających na bezpłatne, nocne zwiedzanie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama