Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ujarzmiają żywioły

Uczennice wrocławskiego zespołu szkół sióstr urszulanek odwiedziły Finlandię.

Uczennice i nauczycielki Gimnazjum i Liceum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu od 11 do 17 maja przebywały z wizytą w Ristiina, w Finlandii. Tygodniowe spotkanie młodzieży z Polski, Finlandii oraz Francji, Niemiec, Turcji i Włoch odbyło się ramach programu edukacyjnego Comenius.

Celem projektu „Woda-Ziemia-Wiatr-Ogień. Myśl globalnie, działaj lokalnie. Comienius 2013-2015” jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości. – W Finlandii podjęliśmy temat wody. Rozmawialiśmy o jakości tego, co pijemy w szkole i w domu – mówi Matylda Sieńko, uczennica I kl. liceum. – Zabrałyśmy ze sobą film i prezentacje, w których przedstawiłyśmy sposób użytkowania wody w naszym mieście. Europejskim koleżankom i kolegom opowiedziałyśmy także o naszej szkole – dodaje Weronika Derecka, uczennica III kl. gimnazjum.

Uczestniczki wyjazdu podkreślają, że był on także doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą skandynawską.

W ramach projektu uczennice z Wrocławia dotychczas odwiedziły już Niemcy i Turcję. Młodzież ze szkół biorących udział w przedsięwzięciu spotka się jeszcze w Turynie we Włoszech, w Bourgoin-Jallieu we Francji i we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama