Nowy numer 5/2023 Archiwum

I Trzebnickie Dni Rodziny

Od 24 maja do 1 czerwca w mieście św. Jadwigi będzie się działo. W ramach I Trzebnickich Dni Rodziny, wpisanych w obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin, przygotowano mnóstwo atrakcji.

W programie między innymi:

24 majaKoncert włoskich piosenek „Tylko Ty mamo” oraz Trzebnicki Rodzinny Festiwal Gier Planszowych.

W Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu o 17.00 odbędzie się bezpłatny koncert z okazji Dnia Matki „Tylko Ty mamo”. Podczas występu zaprezentowane zostaną włoskie piosenki o miłości w wykonaniu Maurizio Nocoliniego, który wykonuje utwory muzyki klasycznej, popu oraz standardowego jazzu. Serdecznie zapraszamy mamy z całymi rodzinami. Na każdą z mam czeka niespodzianka.

Tego dnia odbędzie się także od 10.00 do 20.00 w Hali Sportowej przy ul. Kościelnej będzie trwał Trzebnicki Rodzinny Festiwal Gier Planszowych o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica. Zapisy: rodzinnie@um.trzebnica.pl, 71 388 81 13.

Przyjdź z całą rodziną i zagraj w grę, którą lubisz! W turnieju mogą brać udział wszyscy chętni, którzy wpiszą się na listę akredytacyjną i otrzymają przy wejściu ważny identyfikator oraz specjalną kartę turniejową. Poza tym cała rodzina może niezależnie zbierać punkty turniejowe i zdobyć nagrodę główną. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas Dnia Dziecka na scenie pomiędzy stawami. Uczestnicy eventu od 10.00 do 20.00 mogą zagrać w dowolną ilość gier, mając dostęp do ponad 400 ciekawych propozycji. Podczas festiwalu zorganizowanych będzie kilka konkursów z cennymi nagrodami rzeczowymi. Przez cały czas trwania imprezy dostępne będą następujące punkty: stoisko z grami planszowymi, wypożyczalnia i doradztwo w tematyce gier planszowych, pokaz mody odzieży patriotycznej.

25 majaIII Majówka w Ogrodach Klasztornych. Start: 15.00. Miejsce: Ogrody klasztorne sióstr boromeuszek.

Stało się tradycją, że w majowy weekend siostry boromeuszki otwierają bramy do kwitnących, przyklasztornych ogrodów. I nigdzie nie zasmakujemy tak pysznego rogala drożdżowego, wypieczonego chleba czy domowego żurku. I jest tu coś jeszcze: rodzinna atmosfera, z dziecięcą twórczością w tle. W tym roku czeka nas tu również wiele atrakcji. Przede wszystkim do ogrodów klasztornych wejdziemy inną bramą (bliżej ul. H. Brodatego), zwiedzimy tereny do tej pory niedostępne. Jedną z atrakcji będzie obecność rycerzy i cystersów. Organizatorzy zachęcają wszystkich do przebrania się. Najciekawsze stroje zostaną nagrodzone. Do wygrania m.in. smartfon, trzydniowe wczasy w ośrodku w Międzyzdrojach, odtwarzacz MP4. Poza tym na wszystkich tego dnia czekają wystawy plastyczne, koncerty, pantomima.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy