Nowy numer 48/2020 Archiwum

Odpust na górze

Po raz pierwszy od kilku lat na szczycie Ślęży została odprawiona msza odpustowa. Przewodniczył jej metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

Uroczystą Mszę św. poprzedziły koncerty zaproszonych gości: górali i artystów scen operowych wrocławskich i gdańskich. W homilii metropolita wrocławski mówił o miłości matczynej Maryi.

- Tak się wydaje, że w naszych czasach zaczyna brakować opartej na solidnych podstawach przyjaźni. Za dużo jest w naszych stosunkach międzyludzkich interesowności, nieżyczliwości, niezgody. Sami musimy uczyć się przyjaźni i ku przyjaźni wychowywać. Maryja przypomina nam, że jesteśmy rodziną, wspólnotą. Prawdziwa wspólnota buduje się przez wychowanie do przyjaźni i przez realizację wzajemnej przyjaźni, miłości - mówił abp Józef Kupny. Zaznaczył, że nie możemy być przez to obojętni na los naszych bliźnich, zwłaszcza ubogich i potrzebujących. - Maryja uczy nas miłosierdzia. - podkreślał.

Posłuchaj całej homilii:

Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Ślęży przez ostatnie lata popadał w ruinę, zniszczony przez niezakończone prace archeologiczne. Od ubiegłego roku trwają jednak prace, by przywrócić świątyni blask i możliwość odprawiania w nim Mszy św. Więcej o zniszczeniach i aktualnych pracach piszemy tutaj i tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama