Nowy numer 49/2022 Archiwum

Warto zostać wolontariuszem ŚDM 2016!

Otwarte spotkanie dla wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat Światowych Dni Młodzieży 2016 odbędzie się w piątek 13 czerwca o 19.30 przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

Podczas spotkania członkowie wrocławskiego diecezjalnego sztabu ŚDM 2016 przybliżą idee oraz kwestie organizacyjne związane z tym wyjątkowym świętem. Będzie można dowiedzieć się m.in., jak założyć punkt przygotowań w swojej parafii oraz jak promować idee Światowych Dni Młodzieży wśród znajomych. Wszystko rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. NMP na Piasku o 18.30.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Światowe Dni Młodzieży to cykliczne spotkania młodych katolików z całego świata, którzy na zaproszenie następcy św. Piotra przybywają do wyznaczonego przez niego miasta, aby wspólnie doświadczać radości wiary przeżywanej w jedności z ojcem świętym. Za każdym razem Światowe Dni Młodzieży mają swój określony temat i podejmują konkretne zagadnienia dotyczące życia chrześcijańskiego.

ŚDM odbywają się w podwójnej formule. W wymiarze kościołów lokalnych obchodzone są w Niedzielę Palmową, zaś co dwa lub trzy lata przeżywane są jako wielkie międzynarodowe zgromadzenie w wybranym miejscu świata. Pomysłodawcą i inicjatorem ŚDM był św. Jan Paweł II.

Oprócz spotkania pielgrzymów z papieżem podczas jego pobytu w Krakowie w 2016 r. program ŚDM przewiduje również szereg rozmaitych wydarzeń w poszczególnych diecezjach, m.in. koncerty oraz możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc. - To cenny czas, który pozwala zobaczyć i doświadczyć wspólnoty Kościołów lokalnych oraz daje wspaniałą możliwość poznania rodzin goszczących pielgrzymów w swych domach - mówią organizatorzy.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy