Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nie tylko przy ołtarzu

Od kilku lat kilkuset młodych ludzi z całej archidiecezji przyjeżdża do Henrykowa, by wziąć udział w sportowych zmaganiach o Przechodni Puchar Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego. Trwają zapisy.

Tylko do 16 czerwca można zgłosić swój udział w VIII Spartakiadzie Liturgicznej Służby Ołtarza. Pięć dni później rozpoczną się zmagania zawodników, którzy spróbują swoich sił w następujących konkurencjach: piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, szachy, zwinnościowy tor przeszkód, konkurs wiedzy, siatkówka, badminton, indywidualne biegi przełajowe.

Organizatorzy podkreślają, że współczesny świat proponuje młodym ludziom tak wiele różnych rozrywek, że trzeba o nich zawalczyć. – Nie wystarczy postawić na plebanii stół do ping-ponga czy piłkarzyków. Zainteresuje ich coś, co jest dobrze zorganizowane i co pomoże im odkrywać również wspólnotę – tłumaczą, zwracając uwagę, że w czasie spartakiady istotne są nie tylko zmagania sportowe, nagrody i puchary, ale także możliwość doświadczenia, iż są cząstką sporej grupy osób, dla których liczą się w życiu wartości chrześcijańskie.

Regulamin zawodów oraz formularz zapisów można znaleźć tutaj.

O poprzedniej edycji spartakiady pisaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama