GN 47/2020 Archiwum

Twitterowe rekolekcje przed Bożym Ciałem

Abp Józef Kupny przyłącza się do akcji „Twitterowe rekolekcje przed Bożym Ciałem”. 13 czerwca rozpoczną się na Twitterze rekolekcje przygotowujące do dobrego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Jednym z rekolekcjonistów będzie metropolita wrocławski.

Hierarchę do udziału w tej niezwykłej inicjatywie zaprosili kapłani zaangażowani w tworzenie profilu „duchowni online” na Twitterze. W związku ze zbliżającą się uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, której nieodłącznym elementem jest procesja z Najświętszym Sakramentem, postanowili oni przekazać lub przypomnieć użytkownikom mediów społecznościowych prawdę o Mszy świętej. – Te portale są – jak pisał papież Benedykt XVI – otwartą przestrzenią publiczną, w której ludzie dzielą się swoimi pomysłami, informacjami, opiniami i gdzie mogą również powstawać nowe więzi i formy wspólnoty – mówią inicjatorzy rekolekcji, dodając, że poprzez tego rodzaju inicjatywy użytkownicy Twittera mogą zostać zainspirowani do lepszego poznawania i głębszego przeżywania Eucharystii.

Od dnia rozpoczęcia rekolekcji aż do uroczystości Bożego Ciała codziennie na profilu metropolity wrocławskiego będzie pojawiał się tweet lub tweety na temat poszczególnych elementów Mszy św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama