Nowy numer 39/2022 Archiwum

Wrocławski Kościół o ESK

W jaki sposób Kościół wrocławski powinien być obecny w inicjatywie Wrocław–Europejska Stolica Kultury 2016? – to główny temat obrad Rady Społecznej działającej przy metropolicie wrocławskim.

W posiedzeniu uczestniczył abp Józef Kupny i to hierarcha zaproponował tematykę obrad, w związku z wydarzeniami, jakie stolica Dolnego Śląska będzie przeżywać w 2016 r., kiedy obejmie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. W trakcie dyskusji uwypuklono potrzebę podkreślenia chrześcijańskich korzeni kultury europejskiej, a także zaprezentowanie współczesnej kultury inspirowanej chrześcijaństwem. Padło stwierdzenie, że chrześcijaństwo należy widzieć jako źródło kultury zarówno tej sprzed wieków, jak i dzisiejszej.

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Metropolicie Wrocławskim została powołana 10 marca br. W jej skład weszło 14 osób (przede wszystkim przedstawicieli wyższych uczelni Wrocławia), które są niekwestionowanymi autorytetami w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. Jej głównym zadaniem jest przygotowywanie opinii i stanowisk w kwestiach wskazanych przez metropolitę. Opinia rady nie jest wiążąca dla arcybiskupa. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy