Nowy numer 3/2021 Archiwum

Miłość ponad wszystko

Koncert wynagradzający, a właściwie modlitewno-muzyczne spotkanie, odbyło się 25 czerwca w wypełnionym kościele pw. Świętego Krzyża we Wrocławiu.

"Zgrzeszyliśmy i popełniliśmy nieprawość, opuszczając Ciebie... Przykazań Twoich nie słuchaliśmy..." - słowa Księgi Daniela, wyrażające grozę grzechu i skruchę, zabrzmiały między pieśniami wykonywanymi przez ponad 120 wykonawców-wolontariuszy. Wkrótce przebłagalna modlitwa przeszła w uwielbienie Bożego Miłosierdzia. Całość zakończyła modlitwa Ojcze nasz, błogosławieństwo kapłana i Apel Jasnogórski.

Wielki chór prowadził Piotr Pałka, autor muzyki i jednej z partii tekstu 7-częściowego utworu "Miłość ponad wszystko", opartego przede wszystkim na słowach św. Faustyny Kowalskiej. Piotr Lach, organista parafii pw. NMP Bolesnej na Strachocinie i główny organizator wrocławskiego koncertu, wyjaśniał, że utwór jest odpowiedzią na najróżniejsze akty profanacji i zniewagi wobec Boga i Jego świętych. Podkreślił, że - choć często podobne wydarzenia wymagają zdecydowanej reakcji ludzi wierzących - jednak dotychczasowe działania okazują się niewystarczające. Co więcej, nagłaśniane przez media profanacje stają się dla niektórych osób sposobem na tanią promocję.

Miłość ponad wszystko   Koncert wpleciony był w Noce Kościołów Agata Combik /GN - Muzyczna modlitwa wynagradzająca "Miłość ponad wszystko" jest współczesną formą trwania pod krzyżem XXI wieku - mówił, dodając, że inicjatywa wpisuje się w tradycję modlitw ekspiacyjnych, przy czym z założenia ma prowadzić do wynagradzania Bogu za zniewagi miłością.

Wrocławskie wykonanie utworu było drugim w Polsce - po koncercie w krakowskich Łagiewnikach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama