Nowy numer 28/2018 Archiwum

Odnowiona kaplica w Godnowej

Należąca do parafii św. Michała Archanioła w Miliczu kaplica, której patronuje św. Józef, została wybudowana w 1969 r. Poświęcił ją kard. Bolesław Kominek. Po latach doczekała się modernizacji.

W czasie trwającego niespełna rok remontu, dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz wsparciu sponsorów, udało się całkowicie odnowić to miejsce modlitwy. Prace rozpoczęto od odwadniania budynku, ułożono nowe chodniki, schody oraz podjazdy dla wózków, zmodernizowano dach, zamontowano nowe okna drzwi, a obiekt ocieplono. Wykonano także nową posadzkę oraz oświetlenie wnętrza kaplicy.

– Widać, że ta kaplica jest wam potrzebna i widać, że Chrystus jest wam potrzebny - mówił metropolita wrocławski, widząc ogromne zaangażowanie mieszkańców niewielkiej podmilickiej wsi. Dodał przy tym, iż cieszy się widząc, jak Kościół w Godnowej żyje.

W czasie remontu przygotowano tzw. "Salę Rycerską", którą będzie służyła jako miejsce spotkań rady parafialnej oraz członków Zakonu Rycerzy Kolumba. Zamontowano w niej dwa nowe witraże: św. Józefa Robotnika oraz Matki Bożej Zwycięskiej.

Uroczystą Mszę św. wieńczącą prace remontowe sprawował tu abp Józef Kupny. Po uroczystościach wszyscy wierni zostali zaproszeni na spotkanie z metropolitą wrocławskim w świetlicy w Nowym Zamku.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma