Nowy numer 25/2018 Archiwum

Prawie 300 dzieci wyrusza z wrocławską Caritas

Od kilku dni w Darłówku i Sulistrowiczkach wypoczywa ponad setka dzieci korzystających z kolonii organizowanych przez wrocławską Caritas. W niedzielę dołączy do nich pięćdziesięcioosobowa grupa, która wyjedzie do ośrodka w Pasterce.

W sumie w tym roku, dzięki kościelnej instytucji charytatywnej, na pięciu turnusach nad morzem i w górach będzie wypoczywało prawie 300 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Nad przygotowaniem i przebiegiem kolonii pracuje sztab ok. 40 osób, w większości wolontariuszy. Organizator zapewnia kadrę z odpowiednim przygotowaniem oraz opiekę medyczną. Wychowawcy poza wymaganymi prawem kwalifikacjami zostali przeszkoleni, by każdego dnia realizować założenia programu formacyjnego. Jest on oparty na filmie pt. „Zebra z klasą”.

Uczestnicy kolonii byli zgłaszani najczęściej przez parafialne oddziały Caritas. – Są to ludzie, którzy działają w danym środowisku i mają doskonałe rozeznanie co do potrzeb mieszkańców – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej, dodając, że ten sposób naboru sprawia, iż z wypoczynku korzystają dzieci z najuboższych rodzin. – Są wśród nich maluchy wychowywane bez biologicznych rodziców lub przez np. samotne matki – tłumaczy ksiądz rzecznik. – Zdarzają się sytuacje, że sami zainteresowani przychodzą do Caritas, by prosić o pomoc w zorganizowaniu wypoczynku dla ich pociech.

Pracownicy Caritas podkreślają, że przygotowanie kolonii było możliwe dzięki wsparciu osób nabywających świece w czasie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przekazujących 1 procent swojego podatku na kościelną instytucję charytatywną.

Najbliższe wyjazdy dzieci na kolonię Caritas: 6 lipca o 9.00 (wyjazd do Pasterki z parkingu przy kościele św. Marcina we Wrocławiu), 10 lipca o 23.00 (wyjazd do Darłówka z parkingu przy kościele św. Marcina we Wrocławiu).


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma