Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kanadyjczycy wybierają Wrocław

Młodzież z diecezji Hamilton chce spędzić tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie, w archidiecezji wrocławskiej. Z prośbą o przyjęcie 150-osobowej grupy wystąpił do metropolity wrocławskiego bp Douglas Crosby.

Ordynariusz Hamilton pisze w liście skierowanym do abp. Józefa Kupnego, że bardzo się cieszy, iż najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce, gdzie – jak przyznaje – „wiara katolicka jest żywa i widoczna”. Dodaje także, że w jego diecezji posługuje wielu polskich kapłanów, którzy obejmują opieką duszpasterską zarówno swoich rodaków, jak i Kanadyjczyków. Informuje ponadto, że z Hamilton na Światowe Dni Młodzieży wybiera się ok. 150 młodych, prosząc o możliwość przyjęcia ich we Wrocławiu od 18 do 25 lipca.

Międzynarodowe spotkania młodych z całego świata zostały zapoczątkowane przez św. Jana Pawła II. Za datę ich ogłoszenia przyjmuje się rok 1985, kiedy w Rzymie odbyło się wielkie spotkanie z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży, a papież napisał „List apostolski do młodych całego świata”, ogłaszając ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Obecnie mają one dwie części: „dni w diecezjach”, kiedy młodzież przebywa w parafiach na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania, oraz „wydarzenia centralne”, kiedy wszyscy udają się do diecezji, którą ojciec święty wyznaczył jako miejsce ŚDM.  

Czas spędzany w diecezjach ma na celu poznanie lokalnego Kościoła, kultury i topografii regionu. Młodzi w tym czasie, poza wspólną modlitwą, angażowaniem się w różne dzieła i projekty przygotowane przez gospodarzy, spotykają się ze swoimi rówieśnikami z danego kraju, zwiedzają okolicę. Nie brakuje w tym okresie wydarzeń kulturalnych i koncertów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma