Nowy numer 25/2018 Archiwum

Boskie Forum w Dobroszycach

Od 5 lipca młodzież z całej Polski spędza czas na modlitwie i zabawie, a także uczestnicząc w warsztatach i konferencjach.

Wielki huk, drżenie ścian kościoła i nagle zapadająca ciemność nastąpiły w momencie, gdy ks. Łukasz Anioł SDS ogłosił 300 uczestnikom spotkania młodych w Dobroszycach tegoroczne hasło organizowanej już po raz 21. imprezy. Słowa „Jesteście Boscy!” zbiegły się z uderzeniem pioruna podczas burzy, która rozpętała się w czasie Mszy św. otwierającej Forum w sobotę 5 lipca.

– Hasło nawiązuje wprost do słów z Księgi Rodzaju mówiących o tym, że jako ludzie jesteśmy dziełem Boga, stworzeni na Jego obraz i podobieństwo – wyjaśnia ks. Łukasz. „Jesteś radością Pana Boga”, „Jesteś piękny”, „Jesteś kochany”, a także „Jesteś kobietą” i „Jesteś mężczyzną” to tematy kolejnych dni forumowych zmagań. – Przypatrując się naszemu człowieczeństwu chcemy skoncentrować się na zagadnieniu relacji człowieka do Pana Boga oraz człowieka do człowieka.

Od 5 do 14 lipca młodzież z całej Polski spędza czas na modlitwie i zabawie a także uczestnicząc w warsztatach i konferencjach. Wśród tegorocznych atrakcji są m.in. pisanie ikon, nauka tańca i gry na bębnach, poznawanie zasad pierwszej pomocy czy pieczenie ciast. Wartymi uwagi nowościami w programie Forum są warsztaty lectio divina, zajęcia z dziennikarstwa oraz o tematyce wojskowej.

Organizatorzy podkreślają, że na wszystkie wydarzenia oprócz warsztatów wstęp jest otwarty. Będą m.in. spotkania z ciekawymi gośćmi, kino plenerowe oraz piątkowa Droga Krzyżowa ulicami Dobroszyc o 19.00. Także w piątek o 20.30 wystąpi zespół „Twoje niebo” z Przemyśla, w sobotę 12 lipca o 19.30 „Bethel”, a o 20.30 „No Longer Music”. W niedzielę 13 lipca o 20.00 na scenie pojawi się rapujący ks. Jakub Bartczak, a o 21.00 - „Fragua”. Ponadto w niedzielę o 15.30 na „Orliku” przy dobroszyckim gimnazjum odbędzie się festyn, a o 17.00 wystąpi „Kabaret Hrabi”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • bugnini
    07.07.2014 17:18
    Mam tylko nadzieję, że najważniejszy punkt Forum, czyli Najświętsza Ofiara (żeby nie było wątpliwości) jest sprawowana w kosciele, jak to nam mówią przepisy Kościoła..
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma