Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ubierz Jej szatę

We Wrocławiu w kościele ojców karmelitów przy ul. Ołbińskiej oraz w kaplicy karmelitanek bosych przy ul. Karłowicza trwa nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

Nowenna – poprzedzająca uroczystość NMP z Góry Karmel obchodzoną 16 lipca – trwa od 7 lipca. U ojców karmelitów Msza św. z okolicznościowym kazaniem oraz modlitwą nowennową odprawiana jest codziennie o 18.00, u sióstr karmelitanek – o 17.00 (w niedzielę o 9.00). W sam dzień uroczystości, 16 lipca w obu świątyniach będzie można uczestniczyć w głównej odpustowej Eucharystii o 18.00 (u sióstr będzie jej przewodniczył ks. Paweł Cembrowicz).

Nowenna jest okazją do zachwycenia się pięknem Maryi i uczenia się Jej postaw. – Cała jaśnieje, ale to światło nie pochodzi od Niej, jest z Boga – mówił pierwszego dnia o. Krzysztof Wesołowski OCD, nowy przeor wrocławskich karmelitów, a cytując postać jednej z powieści, dodał: – Ona nauczy cię kochać Trójcę Świętą i... sąsiada.

Czas nowenny oraz obchodów odpustowych to również okazja, by przyjąć karmelitański szkaplerz. Noszony w formie dwóch kawałków sukna lub medalika szkaplerznego jest niejako szatą, którą Matka Boża ofiarowuje swoim dzieciom – Jej szatą, która ma zachęcać do naśladowania Maryi, a zarazem „zbroją” chroniącą od zła. Szkaplerz został podarowany przez Matkę Bożą bł. Szymonowi Stockowi w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. Związanych jest z nim wiele przywilejów i obietnic łask. Przyjmujące szkaplerz osoby przynależą do duchowej rodziny zakonu karmelitańskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma