Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Niosą Ewangelię i miłosierdzie

Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas otworzyło obchody jubileuszu 25-lecia organizacji w archidiecezji wrocławskiej.

- Trzeba światu nieść Ewangelię. Trzeba rozpalać i pielęgnować płomień wiary, tej autentycznej, Chrystusowej wiary we współczesnym świecie. Wszystko po to, by ratować człowieka, by pomóc mu wejść na szczyt, sięgnąć po wartości najwyższe, zdobyć życie wieczne - przypomniał w homilii podczas Mszy św. w kościele NMP na Piasku inaugurującej spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas ks. Janusz Jastrzębski. Zaznaczył, że głoszenie Ewangelii zawsze wiąże się z troską o człowieka.

- Bardzo ważną drogą nowej ewangelizacji jest miłość bliźniego, zwłaszcza w odniesieniu do tych, którzy są w potrzebie. Nowa ewangelizacja nie może pójść obok działalności charytatywnej, dobroczynnej; nie może pominąć dzieł miłosierdzia - mówił. Podkreślał, że pomoc charytatywna polega na pochylaniu się nad bezradnością drugiego osoby, nawet nieznajomej.

Oto cała homilia ks. Janusza Jastrzębskiego:

Tym razem spotkanie PZC miało szczególny wymiar. Stało się ono okazją do pożegnania dotychczasowego dyrektora organizacji, ks. J. Jastrzębskiego, i powitania nowego, ks. Dariusza Amrogowicza. Dodatkowo zainaugurowano nim jubileusz 25-lecia Caritas w archidiecezji wrocławskiej. - To dopiero początek. Główne obchody zaplanowaliśmy na listopad - mówi ks. D. Amrogowicz.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 74 Parafialnych Zespołów Caritas, ale PZC działają w ponad 100 wspólnotach, angażując 600-700 osób. - To są osoby, które docierają do tych najuboższych. Zajmują się wieloma inicjatywami - rozprowadzaniem żywności, świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czy chlebków paschalnych - mówi Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator PZC. Podkreśla, że tę działalność można podzielić na dwa rodzaje: na bezpośrednią pomoc lub na pozyskiwanie pieniędzy na tę pomoc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma