Nowy numer 25/2018 Archiwum

Okiem i uchem

Na letnie spotkania z muzyką i malarstwem zaprasza Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Pierwsza prezentacja już 1 sierpnia o 18.00.

W muzealnych murach podczas sierpniowych recitali będzie można usłyszeć muzykę Chopina, Haydna, Liszta, Scriabina i Szymanowskiego. Każdemu koncertowi będzie towarzyszyć pokaz dwóch obrazów powstałych w tej samej epoce, co prezentowana muzyka. W przerwie goście spotkania wysłuchają krótkich opowieści na temat wystawionych dzieł.

1 sierpnia o 18.00 wystąpi Jakub Lichtenstein z recitalem fortepianowym. Wykład wygłosi Grzegorz Wojturski. Program: Joseph Haydn – "Wariacje f-moll" Hoboken XVII:6, Fryderyk Chopin – "Scherzo h-moll" op. 20, Fryderyk Chopin – "Walc cis-moll" op.64; po przerwie Fryderyk Chopin – "Sonata b-moll" op. 35 nr 2, Fryderyk Chopin – "Polonez As-dur" op. 53. Dzieła sztuki omawiane podczas przerwy: obraz Augusta Beckera "Eiger w Alpach Szwajcarskich” (ok. 1857) oraz obraz Arnolda Schultena "Potok skalny przy ujściu w dolinę” (1847).

Jakub Lichtenstein to student II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertuje i bierze czynny udział w wielu konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając szereg nagród w dziedzinie pianistyki i kameralistyki. 

Grzegorz Wojturski, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, w Muzeum Narodowym we Wrocławiu pracuje od 1994 r. jako edukator w Dziale Oświatowym. Miłośnik zabytków Śląska oraz sztuki i kultury baroku. Popularyzator filmów o sztuce oraz współorganizator artystycznych prezentacji multimedialnych.

Kolejne muzyczno-malarskie spotkania zaplanowane są na 5 i 9 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma