Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Walczyli honorowo

Wrocław uczcił tych, którzy walczyli o wolną stolicę i ojczyznę. W 70. rocznicę wybucu powstania warszawskiego były syreny w godzinie "W", minuta ciszy i zadumy oraz Msza św. za poległych.

Punktem centralnym wrocławskich obchodów była Eucharystia w kościele garnizonowym. Intencję za poległych powstańców i ludność cywilną zamówili jego uczestnicy, którzy po wojnie osiedli w stolicy Dolnego Śląska.

W homilii, ks. płk. Henryk Szareyko przypomniał, że walka, którą podjęli powstańcy, była nierówna, ale honorowa. Było to podniesienie się z klęski wrześniowej 1939 r. - Zrobili to, by zaprotestować, zareagować na niewyobrażalny dzisiaj terror okupacji. By sprzeciwić się egzekucjom ulicznym, łapankom, wywózkom do obozów koncentracyjnych, przeciwko więzieniom w Al. Szucha i na Pawiaku - tłumaczył kapłan.

- Dzisiaj oddajemy należny im hołd za ich bohaterstwo, za ich heroizm, poświęcenie życia - kontynuował.

Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma