Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podtopieni przez burzę

Przez Oleśnicę przeszła nawałnica i dość intensywne opady deszczu. Podtopione zostały niektóre namioty.

Jak donosi nasz redakcyjna koleżanka, obecna na 34. Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej, pątników dopadła ogromna burza. Przez nią zostały zalane namioty rozstawione w niżej położonej części pola namiotowego pod oleśnickim zamkiem.

- Po burzy jeszcze przez jakiś czas padał obficie deszcz. Zrobiły się ogromne kałuże. Wodę próbowano przelać miskami w inne miejsce. W osuszaniu pomagał także zastęp straży pożarnej - mówi. W wyniku zdarzenia wielu pielgrzymów straciło swoje miejsce noclegowe. Namioty i śpiwory uda się wysuszyć zapewne dopiero jutro. Z pomocą przyszli mieszkańcy Oleśnicy proponując noclegi dla poszkodowanych oraz inni pątnicy, którzy podzieli się miejscami w swoich namiotach.

- Nie było paniki, ale wzajemna pomoc. To budujące. Oczywiście wszyscy mają noclegi. Udostępniona została plebania na ul. Łużyckiej i pomieszczenia w zamku oleśnickim. Na wysokości zadania stanęły służby porządkowe i kwatermistrzowska. Dziękuję im za to - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

W niektórych miejscach woda sięgała kolan. Z awaryjnych noclegów skorzystało nawet ponad 150 osób.

W tej chwili sytuacja jest opanowana. Na jutro nie zostały wprowadzone korekty do pobudki i wyjścia. Pierwsze grupy na trasie pojawią się o godz. 5.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.