Nowy numer 28/2018 Archiwum

Potrzebna krew!

Najbardziej poszukiwane grupy to: 0 Rh-, A Rh-, A Rh+ i 0 Rh+. Na krwiodawców czekają wyjątkowe upominki.

- W wakacje, jak co roku, ilość krwiodawców spada, a zapotrzebowanie na krew w szpitalach wzrasta. Odpowiednia, stała rezerwa to bezpieczeństwo nas wszystkich - przekonuje dr n. med. Małgorzata Szymczyk-Nużka, p.o. dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.

Krwiodawcy mogą zgłaszać się do siedziby RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 od poniedziałku do piątku od 7.15 do 17.30, a w soboty od 7.30 do 12.00.

Do podzielenia się darem mogącym uratować komuś życie zaproszone są osoby w wieku od 18 do 65 lat, cieszące się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić przynajmniej 1 litr płynów. Należy również zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Więcej informacji można znaleźć klikając tutaj.

Do końca sierpnia na oddających krew od wtorku do czwartku czekają wyjątkowe upominki w postaci długopisów-strzykawek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma