Nowy numer 21/2018 Archiwum

Maria Elżbieta w oknie życia!

Maria Elżbieta przyszła na świat wczoraj. Dziś przed południem siostry znalazły ją we wrocławskim oknie życia przy ul. Rydygiera.

- Przy dziecku mama zostawiła kartkę z imionami, jakie dla niego wybrała, a także o tym, że dziewczynka przyszła na świat wczoraj o 16.50 - mówi s. Justitia Paszuk. Zgodnie z procedurą, o przekazaniu noworodka siostry poinformowały policję i pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko do jednego z wrocławskich szpitali.

Maria Elżbieta jest już 7. dzieckiem, które trafiło do wrocławskiego okna życia od czasu jego powstania w 2009 r. Dzięki decyzji mamy i siostrom gotowym przez całą dobę anonimowo przyjąć każde dziecko dziewczynka już niedługo ma szansę trafić do kochającej rodziny.

- To był dzisiaj już drugi alarm. Pierwszy raz dzwonek zadzwonił o 10.00, jednak w oknie było pusto - mówi s. Justitia, dodając, że fałszywe alarmy zdarzają się dosyć często. Zdarza się, że ktoś dzwoni bez powodu także w nocy, jednak boromeuszka podkreśla, że warto dyżurować całą dobę, o czym przekonują takie dni, jak dzisiejszy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma