Nowy numer 28/2018 Archiwum

Za kogo uważasz Chrystusa?

Zakończyła się Msza św. w sanktuarium św. Anny w Oleśnie.

- We wszystkich ewangeliach przejawia się pytanie i zdziwienie ludzi: "Kim On jest?". To podstawowe pytanie było powiązane z pytaniami o Jego nauczanie i czyny - mówił na początku homilii ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski. Zdziwienie wywoływała moc i władza Jego słowa. - Ważne jest to za kogo uważają ludzie Jezusa. Jeszcze ważniejsze jest to, za kogo my, pielgrzymka, uważamy Jezusa, a najważniejsze jest to, za kogo ja Go uważam - tłumaczył. "Orzech" wyraził przekonanie, że jego osobista odpowiedź jest bardzo ważna w perspektywie kończącego się życia i rzutuje na życie wieczne.

Kaznodzieja zwrócił uwagę, iż wiara w Chrystusa jak Pana i Króla wszechświata pozawala przyjąć Jego łaskę. - To nie jest takie proste. Ta wiara jest u mnie chwiejna. Pocieszam się jednak wyznaniem czeskiego teologa, który powiada "tylko chwiejne jest trwałe". Mówię to, aby pocieszyć wszystkich, którzy mają wątpliwości - mówił. Zaznaczył, że ciągle jesteśmy narażeni na pokusy, które zawracają nas w kierunku grzechu. Zachęcał, by nie trwać w grzechu, by go nie zatrzymywać tylko je zostawiać u stóp Chrystusa.

- Proszę was pokornie, abyście odpowiedzieli Chrystusowi na pytanie: "Za kogo ty mnie naprawdę uważasz?", "Kim Ja jestem dla ciebie?". Tu nie chodzi o słówka, ale o decyzję, która już skutkuje i będzie skutkowała w twoim życiu - zachęcał "Orzech"

Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.