Nowy numer 4/2023 Archiwum

Ostatnia pielgrzymka "Orzecha"?

Twórca PPW i jej główny przewodnik zasugerował, że tegoroczna pielgrzymka jest jego ostatnią.

Na zakończenie homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w sanktuarium św. Anny w Oleśnie ks. S. Orzechowski prosił uczestników 34. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej o modlitwę o dobrego nowego głównego przewodnika.

- Tak to się złożyło. 40 lat jestem obecny. Przez większość udawało mi się chodzić. Cieszyłem się. Rekord pobiłem z Budkowic Starych do Łomnicy, prawie 50 km. Wygłosiłem 10 godzinnych konferencji bez odpoczynku. "Orzech service" był wtedy sławetny Malina (ks. Mirosław Maliński, przyp. red.), który mówił mi, że następni czekają. Ale przyszedł koniec - wspominał.

Całej homilii można wysłuchać TUTAJ.

Ks. Stanisław Orzechowski stworzył Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską wraz z ks. Andrzejem Dziełakiem na prośbę ówczesnego metropolity wrocławskiego, kard. Henryka Gulbinowicza. Stało się to możliwe w związku z odwilżą polityczną po podpisaniu porozumień sierpniowych w 1980 r. Więcej o początkach PPW i o zaangażowaniu "Orzecha" w działalność solidarnościową można przeczytać TUTAJ.

Wielkie dziękczynienia za posługę ks. Stanisława Orzechowskiego będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 9 sierpnia, podczas Mszy św. na tzw. "górce przeprośnej" w Blachowni pod Częstochową. Początek zaplanowano na godz. 10. Intencją przewodnią będzie jubileusz 50-lecia kapłaństwa "Orzecha". Zachęcamy już dziś do udziału w Eucharystii za pośrednictwem naszej strony internetowej i transmisji "na żywo".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy