Nowy numer 48/2020 Archiwum

Cel jest już niedaleko

Za pątnikami najdłuższy odcinek na pielgrzymkowym szlaku z Kluczborka do Borek Wielkich.

Prawie 34 km podzielonych na 5 etapów, pobudka przed godz. 4 i kilkanaście godzin marszu - niby dużo, jak na jeden dzień, a jednak za mało. Fizyczne zmęczenie przeplata się z radością wspólnego bycia w drodze. Tak można w skrócie zobrazować to, co dzieje się na szlaku.

Wśród uczestników 34. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej czuje się już powoli emocje związane ze zbliżaniem się do jasnogórskiego tronu Matki Bożej. Następuje też zwłaszcza duchowe bezpośrednie przygotowanie. Temu miał służyć dzień pokutny. Najbardziej uwidocznił się on w gr. 1, która cały dzień pielgrzymowała w milczeniu. Poza tym, podczas Eucharystii w Oleśnie, w sanktuarium św. Anny, w ramach spowiedzi powszechnej pątnicy upadli krzyżem i w ten sposób przepraszali za grzechy.

Ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski zachęcał w homilii m.in., by starać się zostawić grzech u stóp Chrystusa. Całej homilii można posłuchać TUTAJ.

Dzisiaj pielgrzymi nocują w miejscowości Borki Wielkie. Jutro pierwsze grupy wyruszą na trasę o godz. 6. Celem etapu będą dwie miejscowości: Bór Zapilski i Czarna Wieś. Mszę św. zaplanowano w lesie za Dąbrową o godz 10.30. Zachęcamy do skorzystania z transmisji "na żywo" poprzez naszą stronę internetową.

TV Rodzina, która przesyła sygnał wideo, zastrzega, że ze względu na specyfikę miejsca i słaby zasięg sieci telefonicznych, które pozwalają na łączność z internetem, istnieje możliwość, że transmisja nie dojdzie do skutku. Niezmiennie jednak w naszym serwisie pielgrzymkowym pojawi się do odsłuchania homilia ks. Orzechowskiego, a Mszę z odtworzenia będzie można obejrzeć na www.tvrodzina.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama