Nowy numer 33/2018 Archiwum

Naśladuj Chrystusa

Dziś nie udało się ze względów technicznych przeprowadzić transmisji Mszy św. Na naszej stronie można jednak posłuchać homilii.

Dzisiejszy etap rozpoczął się od niespodzianki. Porządkowi musieli zmienić trasę pierwszego odcinka ze względu na ogromne błoto w lesie za Borkami Wielkimi. Ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy Pieszej |Pielgrzymki Wrocławskiej, zaznacza jednak, że dzięki zaistniałej sytuacji, zwłaszcza ostatnie grupy, mogły podziwiać w całej okazałości zygzak pątników wzdłuż drogi. - To naprawdę robiło wrażenie - przekonuje.

Dalsze odcinki pielgrzymi pokonali bez przeszkód. Trzeba podkreślić, że większość trasy biegła lasem. Również Msza św. miała przez to wyjątkowy wymiar. Z dala od cywilizacji ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski przytoczył przykład św. Marcina, któremu ukazał się Szatan w postaci Chrystusa. Święty poznał, z kim ma do czynienia, bo diabeł nie miał ran. - Chrystusa poznajemy po ranach - przekonywał. Zaznaczył również, że współcześnie niechętnie podejmujemy wezwanie do niesienia krzyża, do czego zachęca nas Pan Jezus. - Krzyż zawsze wiąże się z cierpieniem. Rodzimy się w bólu i doświadczamy go w całym życiu i umieramy w nim. Trzeba wziąć ten ból, "na klatę", odważnie tak jaka Pan Jezus i zwyciężyć to cierpienie i przyjąć radość, którą On daje w tym cierpieniu. I wtedy nic tej radości nie odbierze, bo to jest w gwarancji zmartwychwstania - mówił.

"Orzech" dał też konkretne wskazania jak mamy naśladować Chrystusa w praktyce. Tłumaczył, że najważniejsze jest, by Go poznać poprzez lekturę Pisma Świętego i słuchać podczas modlitwy, co On ma do powiedzenia. Kolejnym zadaniem jest wyrzekanie się siebie. - To rozwija, bo wyrzekamy się siebie robiąc miejsce dla miłości - przekonywał.

Zachęcamy do wysłuchania całej homilii:

Pielgrzymi nocują dziś w dwóch miejscowościach Bór Zapilski i Czarna Wieś. Jutro pątnicy udadzą się w ostatni poważny etap. Kolejny nocleg przewidziany jest na częstochowskim Zaciszu.

Po drugim odcinku, w Blachowni, przy tzw. górce przeprośnej, odbędzie się Eucharystia z okazji 50-lecia kapłaństwa głównego przewodnika. Zapraszamy na transmisję live za pośrednictwem naszej strony internetowej. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Początek o godz. 10.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma