Nowy numer 49/2020 Archiwum

Namysłowskie pielgrzymowanie

Już po raz 16. odbyła się piesza pielgrzymka z Namysłowa do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ligocie Książęcej.

Parę minut po 8.00, pokropieni wodą święconą i pobłogosławieni na drogę przez ks. Bartosza Barczyszyna, proboszcza namysłowskiej wspólnoty pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary, po krótkiej modlitwie pątnicy wyruszyli z placu przed kościołem, by pokonać 15-kilometrową trasę do kościoła w Ligocie.

- Z zaproszeniem do udziału w pielgrzymce zwróciliśmy się do mieszkańców okolicznych parafii. Pogoda w tym roku nam sprzyjała, więc dopisała frekwencja - mówi ks. Adam Kościk, wikariusz parafii pw. św. Franciszka, który już po raz drugi wystąpił w roli przewodnika ligockiej pielgrzymki.

W wygłoszonej w czasie drogi konferencji zachęcał słuchaczy do osobistego zatrzymania się nad zaczerpniętymi z Ewangelii wg św. Jana słowami Chrystusa określającego siebie jako Droga, Prawda i Życie wierzących. Wysiłek ponad 400-osobowej grupy pątników swoim śpiewem i akompaniamentem wspierała parafialna schola „Kwiatki św. Franciszka”.

Mszy św. w Ligocie Książęcej przewodniczył ks. Józef Wojdak. Uroczystość odpustowa była jednocześnie okazją do dziękczynienia Panu Bogu za 50-lecie kapłaństwa ks. Józefa, oraz za jego wieloletnią posługę proboszcza ligockiej wspólnoty.

Z okazji 30. rocznicy świeceń serdeczne życzenia otrzymał obecny proboszcz parafii w Ligocie - ks. Edward Łupkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama