Nowy numer 21/2018 Archiwum

Namysłowskie pielgrzymowanie

Już po raz 16. odbyła się piesza pielgrzymka z Namysłowa do parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ligocie Książęcej.

Parę minut po 8.00, pokropieni wodą święconą i pobłogosławieni na drogę przez ks. Bartosza Barczyszyna, proboszcza namysłowskiej wspólnoty pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary, po krótkiej modlitwie pątnicy wyruszyli z placu przed kościołem, by pokonać 15-kilometrową trasę do kościoła w Ligocie.

- Z zaproszeniem do udziału w pielgrzymce zwróciliśmy się do mieszkańców okolicznych parafii. Pogoda w tym roku nam sprzyjała, więc dopisała frekwencja - mówi ks. Adam Kościk, wikariusz parafii pw. św. Franciszka, który już po raz drugi wystąpił w roli przewodnika ligockiej pielgrzymki.

W wygłoszonej w czasie drogi konferencji zachęcał słuchaczy do osobistego zatrzymania się nad zaczerpniętymi z Ewangelii wg św. Jana słowami Chrystusa określającego siebie jako Droga, Prawda i Życie wierzących. Wysiłek ponad 400-osobowej grupy pątników swoim śpiewem i akompaniamentem wspierała parafialna schola „Kwiatki św. Franciszka”.

Mszy św. w Ligocie Książęcej przewodniczył ks. Józef Wojdak. Uroczystość odpustowa była jednocześnie okazją do dziękczynienia Panu Bogu za 50-lecie kapłaństwa ks. Józefa, oraz za jego wieloletnią posługę proboszcza ligockiej wspólnoty.

Z okazji 30. rocznicy świeceń serdeczne życzenia otrzymał obecny proboszcz parafii w Ligocie - ks. Edward Łupkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma