Nowy numer 20/2022 Archiwum

Solidarni

Do wszystkich parafii archidiecezji wrocławskiej została skierowana prośba abp. Józefa Kupnego, by włączyć się w przeżywany 26 sierpnia w Polsce "Dzień modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie".

Z inicjatywą ustanowienia dnia, w którym Kościół w Polsce przeżywa uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, specjalnym dniem solidarności z braćmi i siostrami prześladowanymi za wiarę chrześcijańską wystąpiło Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, zwracając uwagę na przerażające informacje, dotyczące losu chrześcijan żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Tego dnia we wszystkich wrocławskich parafiach zarówno w czasie Mszy św., jak i podczas specjalnych nabożeństw wierni będą modlić się o ustanie prześladowań. Przeprowadzona zostanie również zbiórka ofiar, które zostaną przekazane do Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wspierającego m.in. 150 tys. chrześcijan z Iraku, wygnanych ze swoich domów i miast, a znajdujących schronienie w górach i lasach.

– Do arcybiskupa dotarł dramatyczny apel patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego Louisa Raphaela I Sako, który opisuje sytuację w Iraku – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity wrocławskiego. Patriarcha informuje w nim, że po ogłoszeniu państwa islamskiego wszyscy chrześcijanie zostali wezwani do konwersji na islam lub zapłacenia podatku, płaconego przez nie-muzułmanów żyjących na terenach islamskich, oraz że jedyną alternatywą dla wierzących w Chrystusa jest porzucenie swoich domów i udanie się na wygnanie tylko w ubraniu, które noszą na co dzień, bez zabierania jakiegokolwiek dobytku. – Metropolita wrocławski zwraca uwagę, że dziś, kiedy Kościół w Iraku bardzo potrzebuje poczucia braterstwa i solidarności, nikt nie powinien pozostać obojętny na los tysięcy niewinnie cierpiących ludzi – dodaje ks. R. Kowalski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama