Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wsparcie dla Polaków we Lwowie

Wypełniony darami samochód 20 sierpnia wyjechał z Wrocławia. Akcja jest wspólnym dziełem dolnośląskiej "Solidarności", Dortmundzko-Wrocławskiej Fundacji im. św. Jadwigi oraz firmy "Otto Polska".

- Gdy kilka miesięcy temu zaczęły docierać do nas informacje o pogarszającej się sytuacji na Ukrainie, w tym także o problemach mieszkających tam Polaków, postanowiliśmy podjąć działania mające im pomóc - mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej „Solidarności”.

Organizatorzy akcji w pierwszej kolejności pomyśleli o Polakach mieszkających we Lwowie i na terenie zachodniej Ukrainy, jednak sprawę dystrybucji darów pozostawiają w gestii duszpasterzy we Lwowie, którzy wcześniej przedstawili wykaz najpilniejszych potrzeb. - Cały transport trafi do lwowskiej katedry, skąd dary dotrą do potrzebujących - wyjaśnia Kazimierz Pabisiak z Fundacji im. św. Jadwigi. Na Ukrainę pojechały głównie wyprawki szkolne, materiały higieniczne oraz materace, pościel i koce na potrzeby domu pielgrzyma.

Wyjazd poprzedziła krótka modlitwa w siedzibie dolnośląskiej „Solidarności” z udziałem bp. Andrzeja Siemieniewskiego i ks. Andrzeja Michaliszyna, proboszcza parafii greckokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma