Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dają nogę

Piotr Baron Quintet, Luxtorpeda, Pink Freud, Aleksander Milwiw-Baron i Mrozu, Natalia Niemen, Mate.O Akustyczny Kwartet oraz reżyser imprezy, Konrad Imiela wystąpią dla Grzegorza Polakiewicza.

Koncert „Dali Nogę” odbędzie się na scenie wrocławskiego Impartu przy ul. Mazowieckiej 8 września o 19.00. Dochód przeznaczony zostanie na protezę nogi, którą w wyniku choroby utracił działacz społeczny, felietonista i ewangelizator Grzegorz Polakiewicz.

Występujący muzycy, mimo że z różnych biegunów artystycznych, znają się i przyjaźnią od lat. Każdy przedstawi kilka wybranych utworów, a Alek Milwiw-Baron i Mrozu zaprezentują wspólnie przygotowany materiał. Autorem idei całego przedsięwzięcia jest saksofonista Piotr Baron.

– Pomysł jest prosty. Fani zespołów i artystów występujących dostaną dobrą muzykę, a przy okazji wesprzemy razem szczytną ideę – mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, aktor i reżyser, który wystąpi w czasie koncertu, a także odpowiada za reżyserię całego wieczoru. W trakcie imprezy zaprezentowane zostanie również nagranie specjalne przygotowane na tę okazję przez aktorkę Małgorzatę Kożuchowską. Do prowadzenia całości zaproszony został Krzysztof Ziemiec.

– Pomysł tego koncertu wyszedł od Piotra Barona. Pewnego dnia po prostu wystrzelił i bez mojej wiedzy zaczął przygotowania. Byłem zaskoczony, ale niezwykle wdzięczny – mówi Grzegorz Polakiewicz, który na co dzień jest ewangelizatorem i działaczem katolickim związanym z Centrum Myśli Jana Pawła II. Publikuje felietony poświęcone sprawom wiary i duchowości, a sam o sobie mówi: „Zwariowany... Zakochany w: życiu, drugim człowieku, do szaleństwa w Bogu…”.

Koncert honorowym patronatem objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Partnerem jest Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Po koncercie przewidziana jest kwesta. Rezerwacje i sprzedaż biletów w kasie Impartu, ul. Mazowiecka 17, tel. 71 341 94 32, rezerwacje@impart.art.pl. Sprzedaż internetowa: www.biletin.pl i www.eventim.pl.

Grzegorza Polakiewicza można wspomóc nie tylko poprzez kupno biletu na koncert. Pieniądze, które zostaną przekazane na zakup protezy, dalsze leczenie i potrzeby związane z godnym, codziennym życiem, można wpłacać na konto Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki. Numer rachunku: 65 1020 1042 0000 8602 0187 3256, Bank PKO BP Oddział 4 w Warszawie. Z dopiskiem: Grzegorz Polakiewicz.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama